KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 8748075

nr 874 8075

Emil Ã…berg

(1864-1940), Sverige

Etsningar, 2 st. Emil Ã…berg (1864-1940), landskapsmotiv, signerade, motivet: 28x40

Emil Åberg, född 1864 i Uppsala, död 27 mars 1940, svensk målare.

Utrop:

500 kr

måndag 10 februari 2014
kl 19:56:34

Emil Ã…berg

Läs mer om Emil Ã…berg